Facebook Twitter Youtube

Художня виставка Галини Інгули

У вівторок, 4 грудня 2018 року, біля актової зали Шостого апеляційного  адміністративного суду (2 поверх) відбудеться відкриття виставки «Апеляція до мистецтва» нечуючої художниці Галини Інгули. Символічно, що подія організована на початку грудня, коли відзначають Міжнародний день людей з інвалідністю.

«Ми завжди раді бачити у стінах нашого суду талановитих людей та розповідати про результати їхнього натхнення. Адже для нас важливо, щоб ніхто не відчував себе ізольованим,  каже голова суду Андрій Горяйнов.  Прагнемо, аби всі були рівноправними не лише «на папері», а й у реальному житті. Завдяки значній кількості відвідувачів суди та інші державні органи стають дієвою платформою для знайомства громадян з сучасним українським мистецтвом. У нас уже є досвід в організації художніх виставок. У такий спосіб ми хочемо наблизити сучасне українське мистецтво до громадян та надавати можливості для розвитку митцям. Міжнародний день людей з інвалідністю  це привід нагадати нашим співробітникам та відвідувачам про те, наскільки люди з інвалідністю обдаровані та працелюбні».

Виставка триватиме місяць, тож картини в експозиції  до початку січня 2019 року. Художниця покаже полотна у стилі класичного реалізму та фентезі  загалом 15 робіт, а також декоративні вироби та авторські м’які іграшки. Мисткиня сподівається, що її роботи сподобаються і підніматимуть усім настрій.

«Живопис та скульптура не потребують перекладу, адже «говорять» нам про зрозумілі, але важливі для кожного речі,  розповіла художниця Галина Інгула.  Моя рідна мова жестова. Але за допомогою магії мистецтва можу вільно спілкуватися з тими, хто добре чує і шанує творчість інших. Кожен митець виносить свої твори на суд, щоб дізнатися думку інших. Тому погодилася на  виставку в суді без вагань  у цьому є певний символізм».

Про художницю. Галина Інгула 15 років професійно займається малярством. Навчалася у студії відомого київського художника-монументаліста Костянтина Косаревського. Для робіт художниці характерне використання яскравих кольорів, геометричних форм і орнаментів петриківського розпису.

Нині займається творчістю: проводить персональні виставки, бере участь у колективних вернісажах, організовує для дітей та дорослих майстер-класи з живопису, виготовлення м’яких іграшок, розпису еко-сумок і футболок; викладає жестову мову в недільній школі «Чути серцем». Декілька картин Галини потрапили до фонду Національного музею українського народного декоративного мистецтва у Києво-Печерській лаврі. Роботи художниці перебувають у приватних колекціях в Україні, Чехії, Італії, Франції. У вересні 2018 року презентувала свої твори на персональній виставці у Варшаві.

Галина Інгула є членом Київської спілки нечуючих художників «Натхнення».   

 

 Газета Українського товариства глухих «Наше життя» про художню виставку Галини Інгули у Шостому ААС

«Апеляція до мистецтва» — так називається виставка нечуючої художниці, члена Київської спілки нечуючих художників «Натхнення» Галини Інгули, що відкрилася 4 грудня в актовому залі Шостого апеляційного адміністративного суду міста Києва.

«В нелегкі часи митці несуть істину до людей, адже мова мистецтва є універсальною, — звернувся до гостей заступник голови суду Євген Мєзєнцев. — Наша установа є територією конфлікту, куди люди щодня приходять вирішувати свої суперечки в протистоянні один до одного — це виснажує. Авжеж, будівля суду є незвичним місцем для проведення художньої виставки, але нам хочеться сподіватися, що це місце, куди люди приносять свою злість та негативну енергетику — перетвориться на місце злагоди та порозуміння. Невипадково ми вирішили відкрити виставку сьогодні, відзначивши Міжнародний день людей з інвалідністю. Від себе особисто та від імені апарату суддів хочу щиро подякувати за те, що прикрасили сіру буденність яскравими та радісними кольорами. На порозі зимові свята, тому дякуємо за те, що в ці щасливі дні наші серця будуть зігріті дивовижним мистецтвом».

Народилась Галина Інгула у 1981 році в м. Коростень, Житомирська область. Не чує вона з дитинства. Малює теж з дитинства. Коли Галині виповнилось 16 років, вона із сім’єю переїхала до Києва, де закінчила школу для слабкочуючих № 18. Потім багато чому вчилася: розпису по дереву, різьбленню по кістці, кондитерству, працювала веб-дизайнером.

Галина завжди обожнювала малювати, але не завжди вірила у свої сили, і серйозно зайнялася живописом, коли закохалася і вийшла заміж за Віталія Інгулу. З 2003 року вона професійно займається малярством. Навчалася у студії відомого київського художника-монументаліста Костянтина Косаревського, завдяки чому віднайшла та удосконалила свій власний стиль.

Нині декілька картин Галини знаходяться у фонді Національного музею українського народного декоративного мистецтва у Києво-Печерській лаврі. Роботи художниці перебувають у приватних колекціях в Україні, Чехії, Італії, Франції.

«Живопис та скульптура не потребують перекладу, адже «говорять» нам про зрозумілі, але важливі для кожного речі, — розповіла художниця Галина Інгула. — Моя рідна мова — жестова. Але за допомогою магії мистецтва можу вільно спілкуватися з тими, хто добре чує і шанує творчість інших. Кожен митець виносить свої твори на суд, щоб дізнатися думку інших. Тому погодилася на виставку в суді без вагань — у цьому є певний символізм».

В актовому залі Шостого апеляційного адміністративного суду наразі представлено 15 робіт художниці.

Виставка «Апеляція до мистецтва» насамперед апелює до загальнолюдських цінностей. Попри всі негаразди злободенності, навколишній світ змінюється, перетворюється, коли магія краси торкається серця людини. Головною експозицією виставки є серія картин під назвою «Планета Інгула» — вигаданий, створений мисткинею світ, в якому завжди світить сонце, немає війни і живуть дивовижні істоти.

Відчуття було неймовірним. Здавалося, що раптово оголилося те, що випадково було втрачено в стрімкій суєті повсякденності, але тепер виявилося в якомусь далекому і запиленому куточку людської душі. Полотна Галини — яскраві, кольорові, рельєфні. Стоячи поруч, відчуваєш їх ледь вловиме тепло. Немов можна було сісти в одну із зображених на картині повітряних куль і відправитись у далеку мандрівку до чарівного світу «Планети Інгула».

Джерело — «Наше життя»

Прес-служба Шостого ААС

Зателефонувати до суду   • 044 254 21 99 • 097 517 67 65 •