Facebook Twitter Youtube

Ознайомлення зі справами

У Шостому апеляційному адміністративному суді для зручності відвідувачів суду обладнана кімната для ознайомлення з матеріалами справ.

Вона розміщується за адресою суду: вул. Князів Острозьких 8, корпус 30.

Відповідно до пункту першого частини третьої статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України учасники справи мають право ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень.

Справи видаються для ознайомлення на підставі письмової вимоги (заяви) (завантажити бланк) протягом робочого часу (див. розпорядок роботи суду) таким особам:

- прокуророві, який має право на участь у розгляді справи, - після пред'явлення  службового посвідчення;

- адвокатам, які беруть участь у розгляді справ (після пред'явлення документа, що посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги, зокрема: посвідчення адвоката, договору про надання правовї допомоги; довіреності; ордера; доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги);

- учасникам справи, а також особам, які не брали участі в справі, якщо суд вирішив питання про їх права та обов'язки (після пред'явлення документа, що посвідчує особу: паспорта, службового, пенсійного посвідчення тощо, та в необхідних випадках - доручення представника.

У заяві необхідно зазначити контактний номер телефону, за яким можна узгодити дату і час ознайомлення зі справою.

Заява про ознайомлення з матеріалами справи надсилається на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. або поштовим відправленням на адресу: вул. Князів Острозьких, 8, корп. 30, м. Київ, 01010.

Також узгодити дату і час ознайомлення зі справою можна за номером телефону: (063) 068-26-12.

Ознайомлення з матеріалами справи здійснюється виключно у приміщенні суду у кімнаті для ознайомлення зі справами та в присутності працівника апарату суду. 

Особливості надання справи для ознайомлення помічнику адвоката:

Відповідно до частин першої - третьої статті 16 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» адвокат може мати помічників з числа осіб, які мають повну вищу юридичну освіту. Помічники адвоката працюють на підставі трудового договору (контракту), укладеного з адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об'єднанням, з додержанням вимог цього Закону і законодавства про працю.

Помічник адвоката виконує доручення адвоката у справах, що знаходяться у провадженні адвоката, крім тих, що належать до процесуальних повноважень (прав та обов'язків) адвоката.

Положення про помічника адвоката затверджується Радою адвокатів України.

У свою чергу згідно з пунктом 8.2.6 Положення про помічника адвоката, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 25 вересня 2015 року № 113 (зі змінами) помічник адвоката (адвокатського бюро, об’єднання), за умови надання письмової згоди клієнтом адвоката (адвокатського бюро, об’єднання), має право у нескладних справах за дорученням адвоката знайомитися з матеріалами справи, робити виписки та копії.

Отже, рішенням органу адвокатського самоврядування визначені обов’язкові умови, за яких помічник адвоката має право знайомитися з матеріалами справи, а саме:

• письмова згода клієнта;

• доручення адвоката;

• справа є нескладною.

Письмова згода клієнта на ознайомлення помічника адвоката з матеріалами справи може міститися у договорі про надання юридичних послуг чи бути викладеною в іншій зручній для сторін договору письмовій формі.

Зателефонувати до суду   • 044 254 21 99 • 097 517 67 65 •