Facebook Twitter Youtube

Для ЗМІ

Відвідування судових засідань представниками ЗМІ (крім випадків проведення закритих судових засідань відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України) здійснюється без попередньої акредитації за пред’явленням службового посвідчення;

Представники ЗМІ, присутні у відкритому судовому засіданні, можуть використовувати портативні аудіотехнічні засоби відповідно до законодавства України.

Особи, присутні в залі судового засідання, представники ЗМІ можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- й аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України.

Трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду.

Представники ЗМІ, присутні у судовому засіданні, повинні дотримуватися загальних правил поведінки у судовому засіданні, вимог процесуального законодавства, виконувати вказівки головуючого судді та судового розпорядника, не порушувати права інших осіб, не заважати здійсненню правосуддя.

Інформування представників ЗМІ про заходи, які проводитиме Шостий апеляційний адміністративний суд (далі - суд), відбувається шляхом завчасного розміщення на офіційному веб-сайті суду прес-анонсів та розсилання їх на електронні адреси акредитованих ЗМІ.

Припинення акредитації: якщо кількість представників ЗМІ, які виявили бажання акредитуватися на захід, перевищує наявну кількість місць у приміщенні, де відбувається захід, прес-секретар суду з поясненням цієї причини може припинити акредитацію.

Представники ЗМІ повинні дотримуватися Положення про організацію пропускного режиму в Шостому апеляційному адміністративному суді, приходити завчасно (не пізніше ніж за 15 хвилин до початку заходу), маючи при собі редакційне посвідчення.

Організаційне сприяння виконанню представниками ЗМІ професійних обов’язків та забезпечення їх інформаційними матеріалами на захід, що відбувається, здійснює прес-секретар суду.

Відповіді на інформаційні запити ЗМІ:

- залежно від характеру інформації та її складності відповіді можуть надаватися прес-секретарем суду в усній формі та судом у письмовій формі;

- проекти відповідей готують у межах своєї компетенції структурні підрозділи апарату суду за підписом Голови суду або його заступника, керівника апарату суду.

 

Суди у відносинах з журналістами та ЗМІ: посібник для суддів, 2008

Основи судової журналістики: посібник для журналістів, 2009

ОСНОВИ СУДОВОЇ ЖУРНАЛІСТИКИ: посібник, 2016

Журналістика в умовах конфлікту: передовий досвід та рекомендації: посібник, рекомендацій для працівників ЗМІ, 2016

 

 

Зателефонувати до суду   • 044 254 21 99 • 097 517 67 65 •