Facebook Twitter Youtube

Положення про суддю-речника Шостого апеляційного адміністративного суду


Додаток № 1
до рішення зборів суддів
Шостого апеляційного адміністративного суду
від 08 жовтня 2018 року

 

 

Положення про суддю-речника

Шостого апеляційного адміністративного суду

 

1. Дане Положення розроблене з метою практичного впровадження рекомендацій Міжнародної конференції «Зміцнення довіри до судової влади через покращення взаємної комунікації», схвалених рішенням Ради суддів України від 12 березня 2015 року № 14, та визначає статус і обсяг повноважень судді-речника Шостого апеляційного адміністративного суду.

2. Суддя-речник – обраний зборами суддів Шостого апеляційного адміністративного суду суддя цього суду, уповноважений надавати офіційні коментарі, інтерв’ю від імені суду представникам засобів масової інформації, брати участь у прес-конференціях, брифінгах, інших заходах публічного характеру за участю представників засобів масової інформації, а також виконувати інші повноваження, спрямовані на реалізацію комунікаційної стратегії суду.

3. Суддя-речник обирається зборами суддів Шостого апеляційного адміністративного суду з числа суддів цього суду.

4. Кандидатура судді-речника може бути запропонована будь-яким суддею Шостого апеляційного адміністративного суду, а також самим суддею, який бажає бути обраним.  Згода судді на обрання речником є обов’язковою.

5. Збори суддів вправі у будь-який момент переобрати суддю-речника. Повноваження судді-речника припиняються також на підставі відповідного рішення зборів суддів у випадку відмови судді від продовження виконання обов’язків речника або відрахування судді зі штату Шостого апеляційного адміністративного суду.

6. Суддя-речник:

–  бере участь у регулярних або спеціальних прес-конференціях, брифінгах, інших заходах публічного характеру за участю представників засобів масової інформації;

–  бере участь у розробці комунікаційної стратегії суду;

–  надає офіційні коментарі, відповіді, інтерв’ю від імені суду представникам засобів масової інформації, у тому числі у справах, що становлять суспільний інтерес;

–  погоджує прес-релізи, що готуються прес-секретарем або особою, на яку покладено обов'язки прес-секретаря суду;

–  сприяє налагодженню діалогу та добрих стосунків між представниками засобів масової інформації та судом;

–  пропонує модель реагування на критичні публікації у відношенні суду і бере участь у розробці плану дій;

–  бере участь у підготовці та погоджує зміст коментарів, статей тощо, відповідаючи на негативну або помилкову публікацію стосовно суду;

–  виконує інші повноваження, спрямовані на реалізацію комунікаційної стратегії суду.

 

7. Суддя-речник має право:

–  отримувати від суддів, працівників апарату суду інформацію, необхідну для виконання  повноважень, передбачених п. 6 цього Положення;

–  звертатися до органів державної влади, підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та організаційного підпорядкування з запитами про надання інформації, необхідної для виконання  повноважень, передбачених п. 6 цього Положення.

 

8. Збори суддів своїм рішенням можуть обрати суддю, який на час тимчасової  відсутності судді-речника виконує його обов’язки.

 

Зателефонувати до суду   • 044 254 21 99 • 097 517 67 65 •