Facebook Twitter Youtube

Правові позиції Верховного Суду. Оновлення: позиції пов'язані з процесуальними питаннями; справи зі спорів у сферах праці, з приводу адміністрування податків, реалізації публічної фінансової політики

Правові позиції Верховного Суду – це інформаційний розділ, у якому ми публікуємо короткий зміст правової позиції або висновок Верховного Суду та посилання на відповідне рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Останні оновлення в категоріях адміністративних справ:

 позиції, пов'язані з процесуальними питаннями > перегляд судових рішень за нововиявленими або виключними обставинами

Необхідними ознаками існування нововиявлених обставин є одночасна наявність трьох умов: їх існування на час розгляду справи; ці обставини не могли бути відомі заявникові на час розгляду справи; істотність обставин для розгляду справи (тобто коли врахування їх судом мало б наслідком прийняття іншого судового рішення, ніж те, яке було прийняте) – постанова КАС/ВС від 05.01.2021 у справі № 805/4341/16-а.

• справи зі спорів у сфері реалізації публічної фінансової політики

Тендерна документація має містити не лише перелік вимог, а й перелік документів на підтвердження відповідності учасника зазначеним вимогам, які мають бути надані учасниками торгів у складі тендерних пропозицій – постанова КАС/ВС від 23.12.2020 у справі № 640/1280/19.

• справи зі спорів з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства > справи зі спорів щодо реалізації податкового контролю (перевірки, звірки, податкова звітність)

При отриманні звернення декларанта або уповноваженої ним особи про внесення змін до митної декларації, митний орган може відмовити у внесені таких змін лише у разі відсутності законних підстав для їх внесення – постанова КАС/ВС від 23.11.2020 у справі № 809/984/18.

• справи зі спорів у сферах праці, зайнятості населення, соціального захисту громадян, соціального захисту та зайнятості людей з інвалідністю, соціальних послуг > соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей

Поняття «календарна вислуга років» застосовується не для позначення необхідної для призначення допомоги вислуги років, а для визначення розміру грошової допомоги: «в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби». При цьому, умовою набуття права на призначення та виплату одноразової грошової допомоги відповідно до частини другої статті 15 «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» є наявність «вислуги 10 років і більше»  постанова КАС/ВС від 24.11.2020 у справі № 822/3008/17.

Зателефонувати до суду   • 044 254 21 99 • 097 517 67 65 •