Правові позиції Верховного Суду. Оновлення: адміністрування податків; сфера праці й занятості; містобудування
Правові позиції Верховного Суду – це інформаційний розділ, у якому ми публікуємо короткий зміст правової позиції або висновок Верховного Суду та посилання на відповідне рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Останні оновлення в категоріях адміністративних справ:
Правова позиція ВС/КАС щодо обчислення дворічного строку під час призначення одноразової грошової допомоги військовослужбовцям у зв’язку з підвищенням групи інвалідності – постанова ВС/КАС від 15.07.2020 у справі № 240/10153/19.
У межах дворічного періоду кількість днів виплаченої допомоги по безробіттю враховується сумарно за всіма випадками реєстрації (перереєстрації) безробітного з урахуванням днів скорочення тривалості виплати допомоги по безробіттю – постанова ВС/КАС від 29.06.2020 у справі № 308/13678/16-а.
Відсутність в спеціальному законодавстві, яким регламентовано порядок накладення та стягнення штрафів за порушення законодавства про захист прав споживачів норм, які б передбачали можливість видачі дубліката документа, раніше виданого уповноваженим суб`єктом владних повноважень, в тому числі постанови про накладення штрафу органами Держспоживслужби, не свідчить про неможливість відновлення втраченого або пошкодженого документа, шляхом видачі його дубліката для реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів – постанова ВС/КАС від 09.07.2020 у справі № 815/1470/16.
• справи зі спорів у сфері містобудування, планування і забудови територій, архітектурної діяльності
Неможливість встановити особи (власника), яка здійснила самочинне будівництво не змінює порядок вирішення питання знесення нерухомого майна, що має вирішуватися виключно у судовому порядку. Рішення, які приймаються органом місцевого самоврядування у межах повноважень, не можуть підміняти судові рішення – постанова ВС/КАС від 15.07.2020 у справі № 820/4015/16.
• справи зі спорів з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства>справи зі спорів щодо реалізації податкового контролю (перевірки, звірки, податкова звітність)
Судова практика вирішення податкових спорів виходить з презумпції добросовісності платника, яка передбачає економічну виправданість дій платника, що мають своїм наслідком отримання податкової вигоди, та достовірність бухгалтерській та податковій звітності платника – постанова ВС/КАС від 23.07.2020 у справі № 826/6806/17.