Facebook Twitter Youtube

Результати апеляційного перегляду ухвали щодо забезпечення позову у справі про заборону складати протоколи про адмінправопорушення, пов'язані з недотриманням правил карантину

Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду у складі судді-доповідача Костянтина Бабенка, суддів Наталії Єгорової, Анатолія Степанюка розглянула апеляційну скаргу на ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва з питань забезпечення позову від 23 квітня 2020 року в адміністративній справі №640/8150/20.

Фізична особа звернулася до суду з позовом до Кабінету Міністрів України з проханням визнати протиправною й нечинною постанову Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» в частині пункту 1, підпунктів 1, 2, 5, 6, 7, 8, 9, 11 пункту 2.

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Міністерства охорони здоров’я України.

Позивач подав до суду також заяву, у якій просив ужити заходи забезпечення позову до набуття чинності рішенням суду по суті заявлених вимог. Вони стосувалися:

- заборони складати протоколи, передбачені статтею 44-3 КУпАП, щодо порушень людьми правил карантину, встановлених постановою КМУ від 11 березня 2020 № 211 року в редакції від 2 квітня 2020 року;

- заборони розглядати справи про такі адмінправопорушення.

В обґрунтування заяви зазначив, що оскаржуване рішення КМУ про введення карантину очевидно є таким, що прийняте з грубим порушенням закону, із перевищенням повноважень, а тому є протиправним і таким, що порушує конституційні права заявника.

Суд першої інстанції у задоволенні заяви про забезпечення позову відмовив. Не погоджуючись із цим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу. Колегія суддів Шостого ААС відмовила в її задоволенні, а рішення суду першої інстанції залишила без змін.

ПРЕССЛУЖБА Шостого ААС

Зателефонувати до суду   • 044 254 21 99 • 097 517 67 65 •