Правові позиції Верховного Суду. Оновлення: соціальний захист, публічна інформація, землеустрій, адміністрування податків; процесуальними питаннями
Правові позиції Верховного Суду – це інформаційний розділ, у якому ми публікуємо короткий зміст правової позиції або висновок Верховного Суду та посилання на відповідне рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Останні оновлення в категоріях адміністративних справ:
Щодо виплати щомісячної грошової допомоги у зв’язку із обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва і особистого підсобного господарства особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до ст. 37 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Щщомісячна грошова допомога повинна вираховуватися у процентному співвідношенні не до мінімальної заробітної плати, а до прожиткового мінімуму працездатних осіб встановленого на 01 січня поточного календарного року – постанова від 11.12.2019 р. у справі № 240/4946/18.
Верховний Суд підтримав військовослужбовця у справі про видачу довідки щодо розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсії та визначив дату з якої має бути здійснено такий перерахунок. З 5 березня 2019 року виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення – постанова від 17.12.2019 р. у справі № 160/8324/19.
- спори щодо розгляду звернення або запиту на публічну інформацію
Виконавчий комітет місцевої ради зобов’язаний володіти та надавати на запит інформацію про вільні землі для забудови. Виконавчий комітет є розпорядником запитуваної позивачем інформації, а тому у нього були відсутні правові підстави, передбачені статтею 22 Закону України "Про доступ до публічної інформації", для відмови у задоволенні запиту про надання такої інформації – постанова Верховного Суду від 07.02.2020 р. у справі № 127/13810/17.
Реалізація особою права замовити технічну документацію із землеустрою без згоди уповноваженого органу не позбавляє відповідача обов’язку розглянути заяву згідно із чинним законодавством та прийняти відповідне рішення – постанова Верховного Суду від 27.01.2020 року у справі №816/2119/16.
У відносинах щодо погодження меж земельних ділянок, на отримання яких претендує позивач, а саме при підписанні актів встановлення і погодження меж земельних ділянок, та приймання-передачі межових знаків на зберігання, сільська рада діє як власник суміжної земельної ділянки, а не як суб`єкт владних повноважень. Надання відповідного дозволу на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність є одним з етапів погодження і оформлення документів, які відповідно до вимог законодавства є необхідними для прийняття компетентним органом рішення про набуття громадянами земель у власність – постанова від 22.01.2020 р. у справі № 455/856/16-а.
Надана податкова консультація, яка містить цитати нормативно-правових актів, але не містить висновків або рекомендацій щодо їх застосування для конкретного платника, який звернувся за таким роз’ясненням, підлягає скасуванню – постанова від 28.01.2020 року у справі № 804/8131/16.
- позиції, пов'язані з процесуальними питаннями > інші процесуальні питання
Використання копії письмового доказу як допустимого можливе у разі її належного засвідчення та завчасного надсилання іншим учасникам справи – постанова від 17.07.2019 року у справі № 810/719/18.