Facebook Twitter Youtube

Ухвала про відкриття апеляційного провадження у справі 640/15047/20

УХВАЛА

про відкриття апеляційного провадження

 

  27 квітня 2022 року                                                                                                                          Справа № 640/15047/20

          

       Колегія суддів Шостого апеляційного адміністративного суду у складі судді-доповідача Епель О.В. та суддів: Губської Л.В., Карпушової О.В., перевіривши на відповідність вимогам ст.ст. 295, 296 КАС України апеляційну скаргу Київського міського відділення Фонду соціального захисту  інвалідів на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 грудня 2021 р. у справі за адміністративним позовом Київського міського відділення Фонду соціального захисту  інвалідів до повного товариства "Ломбард "Сундук" Товариство з обмеженою відповідальністю "Медіа-Майдан і Компанія" про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИЛА:

       Апеляційна скарга за своєю формою та змістом відповідає вимогам, що визначені ст. 296 КАС України.

       Зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України перевірено.

       Разом з апеляційною скаргою на рішення суду першої інстанції апелянтом подано клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження.

       Перевіривши доводи апелянта, викладені у вказаному клопотанні, та дослідивши надані ним докази, колегія суддів вважає, що таке клопотання підлягає задоволенню, а пропущений апелянт строк - поновленню.

       Підстав для відмови у відкритті апеляційного провадження, залишення  апеляційної скарги без руху або її  повернення не встановлено.

       З огляду на викладене колегія суддів дійшла висновку про наявність підстав для відкриття апеляційного   провадження та підготовки справи до апеляційного розгляду в порядку, встановленому ст. 306 КАС України, що зумовлює необхідність витребувати матеріали справи № 640/15047/20 з Окружного адміністративного суду міста Києва.

       Разом з тим, апеляційний суд зазначає, що частиною першою статті 309 КАС України визначено, що апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції має бути розглянута протягом шістдесяти днів з дня постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження.

       Водночас, частиною другою статті 309 КАС України регламентовано повноваження суду продовжити строк розгляду справи, але не більш як на п’ятнадцять днів.

       При цьому, пунктом 1 статті 6 ратифікованої Законом України № 475/97-ВР від 17.07.1997 Конвенції про захист прав людини та основних свобод закріплено право вирішення спірного питання упродовж розумного строку.

       У п. 26 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету Міністрів Ради Європи щодо якості судових рішень зазначено, що ухвалення рішення в розумні строки відповідно до статті 6 Конвенції також можна вважати важливим елементом його якості. Проте можливе виникнення суперечностей між швидкістю проведення процесу та іншими чинниками, пов’язаними з якістю, такими як право на справедливий розгляд справи, яке також гарантується статтею 6 Конвенції. Оскільки важливо забезпечувати соціальну гармонію та юридичну визначеність, то попри очевидну необхідність враховувати часовий елемент слід також зважати й на інші чинники.

       Враховуючи вищевикладене, судова колегія вважає за необхідне для отримання матеріалів цієї справи із суду першої інстанції, в якому вони зберігаються, продовжити строк судового розгляду на розумний термін.

       На  підставі  викладеного, керуючись ст.ст. 295, 296, 306 КАС України, колегія суддів,

 УХВАЛИЛА:

        Клопотання Київського міського відділення Фонду соціального захисту  інвалідів про поновлення строку на апеляційне оскарження - задовольнити.

       Зупинити дію рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 грудня 2021 року до розгляду справи апеляційним судом.

       Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Київського міського відділення Фонду соціального захисту  інвалідів на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 грудня 2021 р. у справі за адміністративним позовом Київського міського відділення Фонду соціального захисту  інвалідів до повного товариства "Ломбард "Сундук" Товариство з обмеженою відповідальністю "Медіа-Майдан і Компанія" про стягнення заборгованості.

       Встановити строк  до 25 травня 2022 року, протягом якого учасники справи можуть подати відзив на апеляційну скаргу разом з доказами його надсилання (надання) іншим учасникам справи та заперечення проти заяв і клопотань, якщо такі містяться в апеляційній скарзі.

       Роз’яснити учасникам справи, що у відзиві на апеляційну скаргу може міститися клопотання особи про розгляд справи за її участі. За відсутності такого клопотання вважається, що особа не бажає брати участі у судовому засіданні суду апеляційної інстанції.

       Витребувати із Окружного адміністративного суду м. Києва матеріали адміністративної справи № 640/15047/20.

       Продовжити строк судового розгляду на розумний термін, необхідний для отримання матеріалів справи № 640/15047/20 із суду, в якому вони зберігаються.

       Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не може бути оскаржена в касаційному порядку.

 

Суддя-доповідач                                                                      О.В. Епель

Судді:                                                                                          Л.В. Губська          

                                                                                                    О.В. Карпушова

Зателефонувати до суду   • 044 254 21 99 • 097 517 67 65 •