Facebook Twitter Youtube

Пенсія, як рятувальний круг

Справа, що викликала широкий розголос у засобах масової інформації та не залишила байдужими багатьох людей. Мартиненко Анатолій Дмитрович, оператор, який був в самому пеклі подій на Чорнобильській АЕС і знімав перші години катастрофи. Не шкодуючи свого здоров’я, знову і знову їздив висвітлювати трагедію в Чорнобилі впродовж року, через що і досі бореться з наслідками своєї роботи.

Наразі через гангрену Анатолію ампутували ногу, у нього відмовили нирки та почався діабет. За курс лікування, який триває півтора місяці, він витрачає близько 15 тисяч гривень, які отримує лише з допомоги небайдужих людей, бо його пенсія зараз складає всього 3 060 гривень. Звичайно, статус чорнобильця він має, але отримати «чорнобильську» пенсію йому не дає Пенсійний фонд, який оскаржив рішення суду І-ої інстанції: нарахувати її Анатолію в розмірі 12 тисяч, яка, за його словами, була б « рятувальним кругом». Тому він, людина на інвалідному візку, змушений їздити по судах і добиватися того, що йому належить за законом.

26 липня в Київському апеляційному адміністративному суді відбувся розгляд у вказаній справі . представник Пенсійного фонду запевняла, що розрахунок проведено згідно з чинним законодавством, і нема підстав виплачувати пенсію у більшому розмірі, а рішення суду першої інстанції є помилковим. Від коментарів для журналістів представники ПФУ відмовились.

Під час перерви Анатолій поділився своєю тривогою і зізнався, що сподівається на розуміння та хотів би, щоб судді поставилися лю до його ситуації. Багато згадував про роботу оператора на телебаченні, де пропрацював 35 років, про небезпечне відрядження в зону відчуження і про те, скільки через свій ризик тепер змушений витрачати грошей на ліки, а з його теперішньою пенсією це неосяжна сума.

Суд ухвалив рішення залишити апеляційну скаргу без задоволення, а рішення суду, ухвалене на користь Анатолія судом І-ої інстанції, – без змін. Було помітно, що під час оголошення рішення Анатолій хвилювався. Пізніше він зізнався журналістам, що останнім часом уже втратив віру в справедливість суддів, і це рішення було для нього неочікуваним. Незважаючи на ситуацію, у якій опинився, Анатолій досить мужню налаштований, він впевнений, що тепер Пенсійний фонд не заспокоїться і, на його думку, подаватиме касацію. Проте він запевнив, що готовий до бою і просто так вже не здасться.

 

Зателефонувати до суду   • 044 254 21 99 • 097 517 67 65 •