Facebook Twitter Youtube

Суд у справі Картере: Вищій раді правосуддя не вистачило доказів

Приміщення Касаційного адміністративного суду України. Через декілька хвилин почнеться засідання у справі судді Валерія Картере проти Вищої ради правосуддя (ВРП). У коридорі мовчання, обидві сторони в очікуванні.

Перше засідання відбулося 13 червня 2019 року. Конфлікт стався між Валерієм Картере та ВРП: суддя просить визнати протиправним та скасувати рішення ради про відмову у поданні його кандидатури на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду. Засідання перенесли й зобов’язали представника ВРП надати доказ про оприлюднення рішення про відмову на офіційному сайті.

Детальніше:http://reyestr.court.gov.ua/Review/81651595

Засідання розпочалося. За регламентом головуючий суддя Ірина Желтобрюх надає слово представнику ВРП з можливістю навести докази. Хвилинна пауза. Жінка в діловому костюмі піднімається. Її руки трохи тремтять:

«Інформацію щодо розміщення рішення на офіційному сайті я, на жаль, не з’ясувала».

Представниця ВРП почала наводити аргументи щодо законності відмови у внесенні поданнядля призначення Валерія Картере на посаду.

Вона посилається наневідповідність кандидата критеріям доброчесності й професійної етики, порушення ним принципу незалежності судді. Але головуючий суддя зупиняє доповідь, наголошуючи, що це питання вже обговорювалося на попередньому засіданні.

На прохання головуючого судді надати докази публікації аргументованої відмови ВПР на офіційному сайті відповідачкавідповідала завуальовано й довго підбирала слова. Суддя декілька разів повертала представника ВРП до суті питання. Довести наявність необхідних документів не вдалося. На питання, чому цих документів немає й коли вони будуть, представниця відповісти не змогла.

Ще декілька хвилин і суд виносить рішення. Справа, що тривала пів року, завершена. Суд визнав відмову ВПР у внесенні подання протиправною за відсутністю доказів і дав можливість Валерію Картере претендувати на посаду судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду. 

Зателефонувати до суду   • 044 254 21 99 • 097 517 67 65