Facebook Twitter Youtube

Судові подкасти: судове засідання в режимі відеоконференції під час карантину

2 квітня 2020 року набули чинності зміни до Кодексу адмінсудочинства України, одна з яких дозволяє учасникам справи брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Із суддею-речницею говоримо про:
• різницю в проведенні відеоконференцій до та під час карантину;
• організацію проведення судового засідання в режимі відеоконференції як з боку учасника справи, так і суду;
• можливість для учасників справи після карантину брати участь у відеоконференції поза приміщенням суду. 

Учасниці розмови: суддя-речниця Шостого ААС Оксана Епель, прессекретарка суду Ольга Шкіль.
 
 
 

Ольга Шкіль, прессекретарка суду: Шановні слухачі, вас вітає Шостий апеляційний адміністративний суд. І ми продовжуємо записувати подкасти про роботу суду. Сьогодні будемо говорити про проведення судових засідань у режимі відеоконференції під час карантину.

2 квітня 2020 року набрали чинності зміни до Кодексу адмінсудочинства, серед яких  доповнення до статті 195, яка дозволяє учасникам справи під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

23 квітня 2020 року Державна судова адміністрація України затвердила Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв’язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду.

Первісно для проведення таких відеоконференцій було запропоноване програмне забезпечення «EasyCon».

Про різницю в проведенні відеоконференцій до та під час карантину, організацію проведення судового засідання в режимі відеоконференції та навіть про деякі кумедні випадки поговоримо із суддею-речницею Шостого ААС Оксаною Епель. 

Ольга Шкіль: Пані Оксано, розкажіть, будь-ласка, про новий порядок проведення відеоконференцій, який нині активно застосовується судами?

Оксана Епель, суддя-речниця Шостого ААС: Доброго дня, шановні слухачі, і всі ті, кому буде корисною ця інформацію.

Як відомо, на виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» Державна судова адміністрація вперше затвердила Порядок роботи з технічними засобами відеоконференцзв’язку. Це відбулося 8 квітня 2020 року. Цим порядком вперше було встановлено, що система відеоконференцзв’язку – це комплекс технічних засобів і програмного забезпечення «EasyCon».